Prisijunk prie savo TOYBOX
Informacija

Kaip išrinkti vaikui tinkamą dviratuką

Esant šiltiems orams, visi maži ir dideli skuba į lauką, pasidžiaugti pirmaisiais saulės spinduliais. O ir judėti norisi. Ypač mūsų mažyliams.Tad dažnam tėveliui kyla klausimų kaip išsirinkti dviratuką. Koks turi būti rėmas, kokie stabdžiai? Ar reikia pavarų? O dviratukų pasiūla tokia didelė!

Renkantis tinkamą balansinį dviratuką ar tiesiog dviratuką siūlome orientuotis į šiuos kriterijus:


Vaikučio amžius

   Pirmąją savo transporto priemonę mažasis vairuotojas dažniausiai gauna 2 metukų gimtadienio proga. Tad pirmasis “žirgas” turėtų būti balansinis dviratukas. Kodėl būtent balansinis dviratukas?
   Balansinis dviratukas pirmiausiai lavina mažylio pusiausvyros ir koordinacinius įgūdžius. Geriausias amžius pusiausvyrai lavinti - nuo 18 iki 36 mėnesių. Pradžioje balansiniu dviračiu vaikai pradeda vaikščioti pirmyn, vėliau vaikai pradeda bėgioti užsėsdami ant sėdynės ir pagaliau skrieja pakėlę kojas nuo žemės. Šis procesas gali užtrukti nuo vienos ar dviejų dienų iki kelių mėnesių, priklausimai nuo vaiko amžiaus bei pasiruošimo. Bet kokiu atveju tai lengvas ir smagus procesas.
   Vaikams, kurių  ūgis  95-115 cm (3-6 metų amžiaus) yra keturių ratų dviračiai . Jie panašūs į suaugusiųjų modelius, tačiau turi skirtumų. Pagrindinis iš jų -  nuimami pagalbiniai ratai, kurie tvirtinasi prie galinio rato ir stūmimo/valdymo rankena tėveliams, ji nusiima, kai jau vaikutis puikiai mina pedalus ir pats vairuoja dviratuką. Kol vaikas mokosi važinėti ant dviejų ratų,  pagalbiniai ratukai  neleidžia kristi ant šono ir prarasti pusiausvyrą.
   Dviračiuose didesniems vaikams  šoniniai ratai nesistato, ir jie yra labai panašūs į suaugusiųjų dviračius, tik mažesni ir lengvesni. Ši dviračių grupė yra skirta vaikams, kurių ūgis 115-155 cm (6-13 metų).

 

Vaikučio fizinis sudėjimas

   Visi mažyliai gimsta ir auga skirtingi, nors lyginami visuomet pagal standartines ūgio ir svorio lenteles. Taip pat reikėtų nekelti savo mažyliui per didelių reikalavimų, o įvertinti jo fizines galimybes važiuoti šiuo dviratuku. Juk nebūtina, kad jis iškart lakstytų ar po poros važiavimų išlaikytų balansą. Svarbiausia, kad dviratukas teiktų malonumą ne tik Jūsų vaikui, bet ir Jums.
   Renkantis dviratuką dar reikia atkreipti dėmesį, kad vaikas sėdėdamas ant sėdynės galėtų abejomis kojomis pilna pėda remtis žemę. Sėdynę aukščiau kelti galima tik kai vaikas išmoksta gerai važiuoti.
   Dar rekomenduojama  rinktis tokius ratų skersmenis pagal vaiko ūgį (skirtingiems gamintojams šios rekomendacijos šiek tiek skirsis):
- 12 colių ratlankiai nuo 95 cm ūgio;
- 16 colių ratlankiai nuo 100 cm ūgio;
- 18 colių ratlankiai nuo 105 cm ūgio;
- 20 colių ratlankiai nuo 120 cm ūgio;
- 24 colių ratlankiai nuo 135 cm ūgio.
   Norėdami sužinoti, kokie ratlankiai tinka jūsų vaikui, padalinkite jo ūgį iš 2,5 ir dar kartą iš 2,54  (1 colis). Pavyzdžiui, ūgis 110 cm: 110 / 2,5 / 2,54 = 17,3 cm. Taigi, jūs turite pasirinkti iš dviračio su 16 ar 18 colių ratais. Ratų skersmuo vaikų ir paauglių dviračiuose yra 10,12,14,16,20 arba 24 colių.

Dviratuko kokybė

   Dviratukų kokybę atspindi ne tiek konkretus gamintojas ar šalis, kurioje pagamintas, kiek pasirinktos techninės medžiagos bei konstrukcija.
   Labai svarbu renkantis atkreipti dėmesį į dviratuko surinkimą - ar tiksliai ir stabiliai surinktas, o dalys: ratai, rankenos mechanizmai, vairo kronšteinas, pedalai veikia laisvai, be trikdžių, cypimų ir griežimų;
   Padangas – jos neturi būti pažeistos, sprogusios ir pernelyg storu taip vadinamu reljefiniu protektoriumi. Padangų konstrukcijos: gali būti pripučiamos, bekamerės, kaučiukinės ir padangos iš EVA medžiagos. Pripučiamomis mažyliui važiuoti daug patogiau, daug geriau dviratukas sugeria važiuojamosios dangos nelygumus, greičiau ir sklandžiau rieda. Iš EVA medžiagos pagamintos padangos dažniausiai būna tinkamos dviratukams, kurie skirti važiuoti lygia „kambario“ ar „šaligatvio“  danga.
   Balnelį -  jis turėtų būti platesnis ir minkštesnis, toks, ant kurio vaikutis patogiai sėdėtų.

Dviratuko svoris

   Dviratuko svoris yra vienas iš svarbesnių kriterijų patiems tėveliams, nes po vaikučio pasivažinėjimo tenks ne kartą ir ne du, nešti dviratuką rankose, kartais net su pačiu mažyliu. Tad reikia įvertinti ne tik vaikučio galimybes vairuoti balansinį dviratuką (kuo lengvesnis, tuo lengviau valdomas vaikučio), bet ir savo jėgas jį pakelti ir patogumą laikyti rankose. O dviratukų svoris būna įvairus, t.y. nuo 3 kg iki 7 kg. Viskas priklauso nuo pasirinktų rėmo konstrukcinių medžiagų.

Pirmasis balansinis dviratukas, kol mažylis dar neįgudo lakstyti su dviratuku nuo kalnų

Puikiai tiks medinis, lengvas ir gražus dviratukas. Siūlome latvių gamybos dviratukus DipDap, taip pat „Mano dviratukas“ lietuvių gamybos ar olandų gamintojo E&L cycles. Mediniai balansiniai dviratukai pagaminti iš natūralių, saugių medžiagų, patvarūs. Be to ir lengvi, tad tėveliams bus lengviau nešti.Jau mažylis skrieja su vėjeliu nuo kalnų

   Kai mažylis jau puikiai įvaldęs savo balansinį dviratuką, rekomenduojame FirstBike ar taip pat olandų gamintojo E&L cycles. Šie dviratukai jau su metaliniais rėmais, pritaikyti leistis nuo kalnų ar važiuoti bekelia (priklausomai nuo modelio), stiprūs ir patikimi. Beto E&L cycles gamintojas siūlo patogaus, pažeminto rėmo (primenančio paspirtuką) balansinius dviratukus, kur vaikutis gali patogiai pasidėti kojytes.
   Balansinis medinis dviratukas „Leg&Go“ 3 in 1 (baby bike, balance bike and comfort bike). Tai nuostabus pirmasis dviratis vaikams ir tikras stebuklas augantis su vaiku. Rankų darbo dviratukas tinka nuo 11 mėn. iki 5 metų vaikams. Išskirtinis dizainas kartu ir labai ergonomiškas - vaikutis nesusižeis važinėdamas dviratuku. Kiekviena dviratuko detalė sukurta siekiant suteikti daugiau komforto, saugumo, kokybės, patvarumo ir malonumo važinėtis.

 

Minam pedaliukus su tėvelių pagalba


Dar kol mažylis neįgudo pats puikiai minti ir valdyti dviratuką, siūlome E&L cycles dviratukus su pagalbiniais ratukais ir stūmimo/valdymo rankena tėveliams.

 

 

Štai jau važiuoju Pats

     Atėjo ta akimirka kai Jūsų mažylis jau pats savarankiškas vairuotojas, tad telieka pasirinkti dvirtuką pagal jo ūgį ir net norus. Toybox.lt siūlo dviratukus nuo 10“, su pagalbiniais ratukais ar be jų, skirtingų spalvų ir su skirtingais priedais.Mergytėms su krepšeliais ar bagažinėmis lėlytėms vežioti, o berniukams kaip motociklas